Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

NIE WYRZUCAJ LODÓWKI DO LASU ! PRZYSŁUGUJE CI BEZPŁATNY ODBIÓR DUŻEGO SPRZĘTU RTV i AGD Z DOMU - WYPEŁNIJ FORMULARZ lub ZADZWOŃ

NIE WYRZUCAJ LODÓWKI DO LASU!

Z początkiem stycznia 2016 r. Komunalny Związek Gmin  „Dolina Redy i Chylonki” wprowadził usługę BEZPŁATNEGO odbioru dużego (powyżej 20kg) sprzętu RTV oraz AGD z gospodarstw domowych na terenie gmin miast: Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo i Sopot oraz gmin: Wejherowo, Kosakowo i Szemud.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 58 624 66 11 w godzinach 7.30 – 15.30 oraz za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie www (kliknij)

CO PODLEGA ODEBRANIU?
Duży sprzęt RTV i AGD (elektroodpady) o wadze powyżej 20 kg, tj. lodówki, telewizory, pralki, zmywarki, kuchenki elektryczne, itp.

UWAGA!
Odbierany będzie wyłącznie sprzęt kompletny i pochodzący z gospodarstw domowych. Sprzęt wystawiony przed posesję/poza mieszkanie (pozostawiony bez nadzoru lub pod pergolą śmietnikową) nie podlega odbiorowi. Zbiórka nie dotyczy odpadów pochodzących z działalności gospodarczej oraz rolniczej. Kierowcy odbierający sprzęty nie świadczą usług demontażu sprzętów w zabudowie.

PRZYGOTOWANIE SPRZĘTU DO ODBIORU
Urządzenie należy odłączyć od prądu i opróżnić z zawartości (lodówka powinna być rozmrożona). Należy także zabezpieczyć wszystkie ruchome elementy (np. szuflady, drzwiczki), zwinąć kable oraz dokonać wymontowania sprzętów z zabudowy.

TERMINY ODBIORÓW
Data odbioru ustalana będzie indywidualnie z każdym mieszkańcem w terminie 7 dni roboczych od daty zgłoszenia. Odbiory odbywać się będą od wtorku do soboty włącznie. Termin zostanie potwierdzony z wyprzedzeniem przez pracowników Związku.

Przekazanie kompletnego sprzętu każdorazowo potwierdzane będzie przez mieszkańca złożeniem podpisu na karcie odbioru.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 05-08-2016 15:25:46
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Drozdowski 05-08-2016
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 05-08-2016 15:27:39