Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

ZAKRES ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

 

 

 

ZAKRES ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

 

Odpady wielkogabarytowe - to odpady, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych.

 

DO ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ZALICZAMY MIĘDZY INNYMI.:

STOLARKĘ BUDOWLANĄ np.: deski drewniane, belki, panele, stolarka drzwiowa i okienna.

MEBLE np.: stoły, szafy (szafki), krzesła, sofy, dywany, chodniki, wycieraczki, materace, wykładziny podłogowe, suszarki do bielizny.

ARMATURĘ SANITARNĄ np.: baterie, umywalki, zlewozmywaki, muszle klozetowe, wanny, brodziki, bidety, spłuczki - całe, niepotłuczone.

OPAKOWANIA np.: skrzynki (drewniane, plastikowe) po warzywach, beczki (bez zawartości).

WÓZKI DZIECIĘCE, ZABAWKI DUŻYCH ROZMIARÓW

DUŻY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY np.: urządzenia gospodarstwa domowego (chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne), grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, urządzenia gospodarstwa domowego (odkurzacze), telewizory, głośniki, komputery, monitory, sprzęt drukujący i kopiujący, narzędzia elektryczne i elektroniczne.

Z UWAGI NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA, ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY POWINIEN BYĆ KOMPLETNY.

UWAGA: Demontaż zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego obejmujący usunięcie z tego sprzętu składników niebezpiecznych, materiałów i części składowych może być prowadzony wyłącznie w zakładzie przetwarzania. Kto przeprowadza demontaż zużytego sprzętu poza zakładem przetwarzania podlega karze grzywny w wysokości od 2 000 zł do 100 000 zł (art. 70 ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym).

 

 

DO ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH NIE SĄ ZALICZANE

Grzejniki, płytki (terakota, glazura), rolety, części samochodowe, odpady remontowe (materiały izolacyjne takie jak styropian, wata szklana, dachówki, blachodachówki, papa, eternit, opony, odpady budowlane i porozbiórkowe (gruz, pustaki, cegły, płyty gipsowo-kartonowe), rynny - metalowe i plastikowe, rury - kanalizacyjne, ciepłownicze, kostka brukowa, opakowania po cemencie, kleju, opakowania po piankach montażowych, klejach) odpady ogrodowe (trawa, liście, gałęzie, figurki ogrodowe, folie do uszczelniania np.: basenów, oczek wodnych, folie szklarniowe), odpady niebezpieczne, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

UWAGA!!!!

  • ODPADY ODBIERANE BĘDĄ BEZPOŚREDNIO SPRZED NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH.

  • ZOBOWIĄZUJE SIĘ WŁAŚCICIELI DO WYSTAWIANIA ODPADÓW PRZED FURTKĘ, BRAMĘ, DO DROGI LUB CHODNIKA, W SPOSÓB NIEUTRUDNIAJĄCY RUCH PIESZYCH I PRZEJAZD POJAZDÓW.

  • ODPADY NALEŻY WYSTAWIĆ DO GODZINY 700.

  • UPRAWNIONYMI OSOBAMI DO ODBIORU ODPADÓW SĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRACOWNICY FIRMY WYWOZOWEJ (W UBRANIACH Z LOGO FIRMY) ODBIERAJĄCY ODPADY DO OZNAKOWANYCH POJAZDÓW

JEŚLI JEST TO MOŻLIWE, PROSIMY O ZWRÓCENIE UWAGI NA OSOBY DOKONUJĄCE DEMONTAŻU ELEMENTÓW ELEKTRYCZNYCH I METALOWYCH (TZW. „ZŁOMIARZE”).

 

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 ZAKRES ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ SPRZ_TU RTV I AGD_2.1.pdf (PDF, 233.34Kb) 2017-04-07 13:19:31 530 razy
2 ZAKRES ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO (1)-1.pdf (PDF, 233.34Kb) 2017-03-01 13:00:40 118 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 01-03-2017 13:00:40
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Drozdowski 01-03-2017
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 07-04-2017 13:21:52