Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

Informujemy, że został ogłoszony drugi nabór wniosków na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach należących do osób fizycznych.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych

Informujemy, że został ogłoszony drugi nabór wniosków na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na nieruchomościach należących do osób fizycznych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Dofinansowanie obejmuje przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.

Nabór prowadzony jest w ramach programu priorytetowego „Mój prąd”.

W programie przyjęto centralny system przyjmowania wniosków o dofinansowanie. Odmiennie od programu „Czyste powietrze”, gdzie wnioski o dofinansowanie przyjmowane są przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej, wnioski w ramach naboru przyjmowane są bezpośrednio przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie. Możliwe jest złożenie wniosku on-line poprzez formularz na stronie internetowej: https://mojprad.gov.pl/

Nabór wniosków trwa od 13 stycznia 2020r. do 18 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania środków.

Wszelkie szczegóły na temat programu dostępne są w Narodowym Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Szczegółowych informacji o programie udzielają Doradcy Energetyczni za pośrednictwem strony https://doradztwo-energetyczne.gov.pl oraz pod numerem telefonu 22 45 95 990 w dni robocze 8.00-15.00. Strona internetowa dedykowana Programowi: https://mojprad.gov.pl/

-- 

Tomasz Drozdowski
Kierownik Referatu Inżynierii Środowiska
Urząd Gminy Wejherowo
58 677 97 48

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 21-01-2020 07:29:04
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Drozdowski 21-01-2020
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 21-01-2020 07:29:04