Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Wejherowo

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Komunikat Wójta Gminy Wejherowo w sprawie wyznaczenia miejsc na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wyborczych

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 114 Kodeksu Wyborczego w komunikacie wskazane zostały miejsca przeznaczone na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m. st. Warszawy oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. (treść komunikatu - kliknij tutaj)

.Rozmiar plakatu musi być dostosowany do dostępnego miejsca, tak, aby każdy z komitetów miał możliwość umieszczenia swojego plakatu (na tablicach ogłoszeń max formatu A4). Ponadto, przed umieszczeniem plakatu na tablicy ogłoszeń w danej miejscowości, należy skontaktować się z sołtysem tej miejscowości. Wykaz numerów telefonów do sołtysów dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Wejherowo.

Umieszczenie plakatów wyborczych w innych miejscach niż wskazane w obwieszczeniu wymaga uzgodnienia z właścicielem lub zarządcą nieruchomości.
Plakaty wyborcze należy umieszczać w taki sposób, aby można je było usunąć bez powodowania szkód.
Umieszczone plakaty komitetów wyborczych właściwe komitety obowiązane są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Emilia Głogowska

Data wytworzenia:
04 mar 2024

Osoba dodająca informacje

Emilia Głogowska

Data publikacji:
04 mar 2024, godz. 16:17

Osoba aktualizująca informacje

Emilia Głogowska

Data aktualizacji:
29 maj 2024, godz. 16:18