Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Wejherowo

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Uchwały Rady Gminy Wejherowo, zarządzenia oraz ankiety konsultacyjne w sprawie powstania nowych sołectw dla mieszkańców Kniewa, Zamostnego, Gowina i Pętkowic

Szanowni Państwo, w związku ze złożonymi przez mieszkańców wnioskami o powstanie nowych sołectw: Zamostne oraz Pętkowice,  ogłasza się konsultacje społeczne mające na celu poznanie opinii wszystkich zainteresowanych mieszkańców w przedmiotowej sprawie. Konsultacje, które potrwają w terminie 15.09.2023-15.10.2023  polegają na wypełnieniu ankiety i odpowiedzi na zadane pytanie.

Dla mieszkańców Kniewa i Zamostnego: Czy jest Pan/i za wyłączeniem miejscowości Zamostne z sołectwa Kniewo i utworzeniem dwóch odrębnych sołectw – sołectwa Kniewo i sołectwa Zamostne?

Dla mieszkańców Gowina i Pętkowic: Czy jest Pan/i za wyłączeniem miejscowości Pętkowice z sołectwa  Gowino i utworzeniem dwóch odrębnych sołectw – sołectwa Pętkowice i sołectwa Gowino?

Po podziale sołectwa Kniewo+Zamostne oraz sołectwa Gowino+Pętkowice na  osobne sołectwa ulegnie zmianie wysokość Funduszu sołeckiego i środków dodatkowych dla sołectw.

Sołectwo Kniewo po rozdzieleniu sołectw otrzyma o 17.761 zł mniej środków w 2024 roku niż planowane na 2024 rok dla połączonych sołectw.

Sołectwo Zamostne otrzyma nowo naliczony FS i środki dodatkowe zgodnie z ustawa o Funduszu Sołeckim

Sołectwo Gowino+Pętkowice po rozdziale na dwa sołectwa otrzyma o 960 zł mniej środków w 2024 roku niż planowane na 2024 rok dla połączonych sołectw.

Sołectwo Pętkowice otrzyma nowo naliczony FS i środki dodatkowe zgodnie z ustawa o Funduszu Sołeckim

 Wypełnione i podpisane ankiety należy do dnia 15.10.2023 r. złożyć w Urzędzie Gminy, przesłać pocztą bądź zeskanować i wysłać mailem na adres: konsultacje@ugwejherowo.pl.  

Zarządzenie o konsultacjach wraz z ankietą konsultacyjną umieszczamy poniżej. Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.


Załączniki do pobrania


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Małgorzata Niemirska-Thiel

Data wytworzenia:
07 wrz 2023

Osoba dodająca informacje

Piotr Czerwiński

Data publikacji:
07 wrz 2023, godz. 09:44

Osoba aktualizująca informacje

Piotr Czerwiński

Data aktualizacji:
02 lis 2023, godz. 16:05