Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Wejherowo

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Zmiany w zakresie bezpłatnego odbioru dużego sprzętu AGD z domu

Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki, który realizuje usługę,  wprowadził nowy limitu wagowy odbieranego sprzętu z domów.

Wynosi on obecnie od 20 do ok. 60 kg za sztukę sprzętu AGD i RTV. Limit może być przekroczony pod warunkiem zapewnienia przez mieszkańca pomocy w wyniesieniu sprzętu, który waży ponad ten limit. Ograniczenie wagi wynika z konieczności spełnienia warunków pracy określonych przepisami BHP - zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom Związku.

Sprzęt  jest odbieramy wyłącznie z posesji lub mieszkania w wyznaczonym przez nas terminie. Nie wolno wystawiać go na ulice lub pod śmietnik. Odbierany sprzęt musi być cały i niezdekompletowany. Ponieważ zużyty sprzęt AGD i RTV jest zaliczany do grupy odpadów niebezpiecznych jego demontaż jest wykroczeniem. Może on odbywać się tylko i wyłącznie w wyspecjalizowanych zakładach przetwarzania ZSEE.

Zawsze istnieje możliwości bezpłatnego oddania starego sprzętu przy zakupie nowego tego samego rodzaju niezależnie od tego, czy urządzenie jest nabywane drogą internetową czy w sklepie. Firma wysyłkowa również ma obowiązek taki sprzęt zabrać. Potrzebę zabrania starego ZSEE należy zgłosić w momencie zakupu nowego.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
BEZPŁATNY odbiór dużych elektroodpadów z domów.pdf (PDF, 302.14Kb) 2020-10-22 07:28:03 89
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

instytucja/osoba spoza urzędu BIP

Data wytworzenia:
19 paź 2020

Osoba dodająca informacje

Piotr Czerwiński

Data publikacji:
19 paź 2020, godz. 15:14

Osoba aktualizująca informacje

Piotr Czerwiński

Data aktualizacji:
22 paź 2020, godz. 07:28